tompak
tompak
wyszukiwarka

newsletter
podaj e-mail, aby być informowanym o nowościach:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres poczty elektronicznej informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz usług i produktów oferowanych przez podmioty współpracujące z administratorem danych – więcej informacji tutaj.
 

Francuska firma Bricq z Montbron, przez kilkanaście lat należąca przejściowo fo koncernu Voith, jest liczącym się w świecie producentem odzieży tekturniczej. Bricq był bodajże pierwszą w świecie firmą, która na początku XX wieku opracowała sposób docisku wierzchniej warstwy papieru do flutingu. Od tamtego czasu budowa suszników ewoluowała i dziś nie przypomina ani strukturą ani materiałem swojego protoplasta. Dziś wszystkie suszniki wykonane są w całości z poliestru. Bricq jest jedną z niewielu w świecie firm, które mogą zaoferować suszniki zarówno tkane jak i igłowane. Podobnie jest z ich stabilizacją termiczną po wyprodukowaniu - niewiele firm w świecie posiada stanowiska do wstępnego sezonowania suszników, tzn do poddawania ich wstępnemu napinaniu w warunkach wysokiej temperatury i wilgotności. Pasy oferowane przez Bricq'a nie zmieniaja swoich wymiarów w czasie eksploatacji. Wraz z susznikami oferujemy okładziny wałów ciągnących wykonane z gumy CONTACT lub poliestru: TA2001C oraz rodzinę okładzin BRICQ-LAG: 50, 55 i 60 .

Dobór typu susznika zależy od rodzaju tekturnicy oraz od rodzajów produkowanej tektury. Tradycyjnie pasy tkane (BRICQ-POWER i BRICQ-POWER-H), które w swych konstrukcjach są bardzo słabo przepuszczalne dla pary wodnej, są przeznaczone do produkcji tektur ciężkich, przy których susznik ma za zadanie przeniesienie części siły napedzającej wstęgę. Nowe pasy tkane, o lekkiej osnowie, np. BRICQ-SPEED, takiej jak w pasch igłowanych, przeznaczone są do produkcji tektur lżejszych na najszybszych tekturnicach. Ostatnią konstrukcją, spełniającą rolę susznika ale nie przypominającą go wyglądem, jest plecionka "bez końca" Tufflink. Jej zastosowanie jest jednak bardzo ryzykowne ze względu na deliaktność konstrukcji.  Poniżej do pobrania ulotki dotyczące pasów igłowanych rodziny TRACK (TRACK, TRACK-D i TRACK-L), pasów o wzmocnionej, 4-warstwowej, osnowie (FOUR i FOUR 2+2), pasa DRY oraz MASTER.

Zarówno pasy igłowane jak i tkane, z przeznaczeniem na pas dolny, mogą być wykonywane z lub bez pokrycia wysokotarciowego od strony papieru.

footer