tompak
tompak
wyszukiwarka

newsletter
podaj e-mail, aby być informowanym o nowościach:
Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres poczty elektronicznej informacji handlowych dotyczących usług i produktów własnych oraz usług i produktów oferowanych przez podmioty współpracujące z administratorem danych – więcej informacji tutaj.
 

drupa 2016 w obiektywie

Oto kilka migawek z pierwszego dnia naszego pobytu na wystawie drupa 2016.

Young Shin pokazuje prototyp sztancy automatycznej GRANITE do kartonu (od 200 g/m2) i tektury falistej (do fali AB włącznie). Nowością jest rezygnacja z tradycyjnego podajnika podciśnieniowego, zabierającego arkusze od spodu, na rzecz podajnika ssawkowego, typu offsetowego, zabierającego arkusze od góry. Maksymalna prędkość maszyny 5.500 ark./godz, maksymalna szerokość przyjmowanego arkusza 1850 mm. Listwa zabierająca ze szpilkami, pełne oczyszczanie, odbir w pakietach lub na paletę.

     


ACE Signature wystawia składarko-sklejarkę do 6-punktowego klejenia kartonu i tektury falistej z modułem obrotu wstępnie złożonego opakowania oraz z rezygnacją z tradycyjnego składania przy pomocy haków. Zaprezentowany model wykorzystuje do składania sprężystość kartonu i pozwala na szybszy bieg opakowań przez maszynę i był wyposażony w podajnik wstępny.

     

 

Lasercomb, wystawiający wspólnie z Boxplan'em i Serviform'em, nie pokazuje żadnych rewolucyjnych rozwiązań - prezentuje tradycyjnie swoje solidne urządzenia - ploter do rysowania, wycinania modeli z kartonu i tektury falistej oraz cięcia gum do wykrojników ProDigi oraz jego wersję, uzupełnioną o możliwość frezowania w różnych materiałach wykorzystywanych w reklamie i poligrafii - ProDigi Neo.

 

 

 

Urządzenia Serviform cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Również ze strony polskich klientów. Miło mi poinformować, że dwa z nich - automaty Idea oraz ECO Plus - zostały sprzedane pracowniom w naszym kraju.

 

Po pracowitym dniu targowym, zarówno wystawcy jak i zwiedzający, szukają odpoczynku w starym centrum Duesseldorfu, gdzie spotkać ich mogą różne niespodzianki....

  

 

Najłatwiej było zrobić zdjęcia urządzeń znajdujących się na stoisku Serviform'u i Lasercomb'u przed wejściem zwiedzających. Największym natomiast zainteresowaniem i powodzeniem cieszyły się...polskie jabłka oraz wyroby Wedla, Olzy, Mieszka. W towarzystwie prawdziwego włoskiego espresso znikały w błyskawicznym tempie...

     

 

Nasz francuski partner, konstruktor i wynalazca, Francis Laroche, właściciel firmy ESATEC, zaprezentował swoje nowe konstrukcje w dziedzinie "pick&place" - składarko-sklejarki z wklejaniem okienek wycinanych z roli bezpośrednio na wklejarce (bez użycia wykrojnika - patent) również w przypadku opakowań 3-częściowych.

   

 

firma DINGSHUNG z Tajwanu przywiozła na wystawę dwie kaszerówki - automat i półautomat, lakierówkę UV do lakierowania wybiórczego oraz apli oraz złociarkę automatyczną.

             

 

Mimo wcześniejszych zapowiedzi organizatorów, dotyczących skrócenia cyklu targowego do 3 lat, prawdopodobnie po protestach wystawców, powrócono do interwału 4-letniego. I miejmy nadzieję, że spotkamy się w Duesseldorfie w 2020 roku...

footer